Jug prvak Jadranske lige: Dubrovčani počeli vraćati Riječanima za sve poraze u finalima

U FINALU regionalnog vaterpolskog prvenstva, dubrovački Jug CO na bazenu u Gružu pobijedio je riječko Primorje EB sa 9:5 (2:2, 2:2, 3:0, 2:1) i po drugi put osvojio naslov prvaka Jadranske lige.

U prve dvije četvrtine ravnopravne borbe rezultat je bio 4:4. No, trećoj četvrtini Jug se odvojio i dva pogotka Josipa Vrlića i jedan Javiera Garcije donijeli su Dubrovčanima vodstvo 7:4, a pobjednik je odlučen nakon dvije minute igre u posljednjoj dionici kada je Paulo Obradović pogodio za 8:4. Nakon toga igračima Juga preostalo je da rutinski privedu utakmicu kraju, što su i uradili.

Kod Juga Josip Vrlić je postigao tri gola, Javier Garcija i Paulo Obradović po dva, a Luka Lončar i Pavo Marković po jedan.

Kod Primorja po jedan gol postigli su Ante Vukičević, Nikola Dedović, Gonzalo Echenique, Anđelo Šetka i Ivan Buljubašić.

Jug je slavio u premijernom izdanju 2009. godine, a u prethodne tri sezone gubio je u finalu od Primorja.