HNL

Juniori Dinama izbacili Hajduk iz kupa u Splitu

JUNIORI Dinama plasirali su se u finale kupa nakon što su u Splitu s 3:1 bili bolji od Hajduka. Tako je klub s Maksimira imao najbolju moguću uvertiru u najveći hrvatski derbi, koji se igra danas od 18 sati na Poljudu.

Bijeli su puno bolje počeli utakmicu. Već u petoj minuti imali su penal, ali je Nikola Čavlina zaustavio udarac Tina Blaža Laua. Ipak, pet minuta kasnije domaćin je poveo. Unušić je uputio centaršut, a put do mreže našao je Marko Domančić. Dinamo je već do poluvremena okrenuo rezultat.

Niko Janković je u 34. minuti udarcem s 25 metara iznenadio domaćeg golmana, a šest minuta kasnije Martin Baturina koristi pogrešku domaće obrane i zabija za preokret. Konačni rezultat postavio je Bartol Barišić u 65. minuti. Dinamo će u finalu igrati protiv boljeg iz ogleda Osijeka i Gorice.

U prvenstvu je Hajduk taj koji ima prednost. U subotu gostuje u Zagrebu, a tri kola prije kraja ima devet bodova prednosti. U slučaju da ne izgubi, naslov će osigurati i matematički.