LIGE PETICE

Jurić i Verona se vratili pobjedama. Pazzini i Stepinski srušili SPAL

IVAN JURIĆ i njegova Verona prekinuli su seriju od tri utakmice bez pobjede. Momčad hrvatskog trenera slavila je 2:0 kod SPAL-a u 18. kolu Serie A i ostvarila šestu pobjedu ove sezone u talijanskom prvenstvu.

Gosti iz grada Romea i Julije poveli su u 14. minuti. Darko Lazović je sjajno s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu za iskusnog 35-godišnjeg napadača i kapetana Giampaola Pazzinija, koji je pobjegao čuvaru i glavom zabio uz desnu vratnicu za 1:0.

Embed from Getty Images

Veroni i Juriću put prema pobjedi olakšao je Nenad Tomović, koji je u 39. minuti zbog neopreznog i oštrog starta pokraj aut-linije dobio direktni crveni karton i ostavio SPAL s igračem manje.

Konačnih 2:0 u 85. minuti potpisao je Mariusz Stepinski. Opet je Lazović odlično prošao s lijeve strane i šutirao, golman Etrit Berisha nakratko odbio do poljskog napadača koji je iz prve poslao loptu u donji desni kut i potvrdio pobjedu Verone.

Jurićeva ekipa je sada deveta u Serie A s 22 boda, dok je SPAL pretposljednji sa svega 12 bodova.