TALIJANSKI KUP

JUVENTUS - ROMA 3:1 Juve u polufinalu Kupa, Kalinić promašio nemoguće

JUVENTUS je ušao u polufinale talijanskog kupa pobjedom nad Romom 3:1 u Torinu.

Talijanski prvak otvorio je golom Cristiana Ronalda u 26. minuti iskosa s lijeve strane poslije asistencije Gonzala Higuaina.

Na 2:0 povisio je veznjak Rodrigo Bentancur u 38. minuti koji se lijepo snašao u srcu šesnaesterca Pau Lopeza te pogodio za uvjerljivu prednost.

Prolazak Juventusa potvrdio je u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kapetan Leonardo Bonucci. Poslije ubačaja s desne strane Douglasa Coste Bonucci je ostao nečuvan na drugoj strani te lako glavom poentirao za 3:0.

Ipak, u drugom poluvremenu Roma je proigrala puno bolje. U 46. minuti Nikola Kalinić pogađa stativu s metar udaljenosti, da bi Romi nadu dao Cengiz Under u 50. minuti prekrasnim pogotkom s visine šesnaesterca.

Gol se piše kao autogol Gianluigiju Buffonu jer ga je lopta pogodila prilikom intervencije, no to ne umanjuje majstoriju turskog ofenzivca.

Imao je Juventus još nekoliko prilika za gol, Roma je prijetila također u otvorenoj utakmici, no nedovoljno za senzaciju.

Juventus sada čeka boljeg iz duela Torina i Milana.

Marko Pjaca ostao je svih 90 minuta na klupi Juventusa.