Juventus se pobrinuo za prvo talijansko finale Lige prvaka u povijesti

AC MILAN će u talijanskom finalu Lige prvaka igrati protiv Juventusa, koji je danas svladao Real 3:1.

U uzvratnom dvoboju polufinala nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pred 70.000 gledatelja pobijedio Real Madrid sa 3:1 (2:0) i ukupnim rezultatom 4:3 plasirao se u finale.

Strijelci za torinsku "Staru damu" bili su David Trezeguet (12), Alessandro Del Piero (43), te Pavel Nedved (73), dok je pogodak za "Kraljevski klub" postigao Zinedine Zidane u 89. minuti. U 68. minuti vratar Juventusa Gianluigi Buffon obranio je jedanaesterac Luisu Figu.

Juventus je dominirao od prve minute, a Realu su očajnički nedostajali trenuci inspiracije Figa i Zidanea. Potonji je pogotkom u 89. minuti tek uspio osigurati napetih pet sudačkih minuta, no ništa više od toga.

Juventus će u finalu igrati protiv Milana u Manchesteru 28. svibnja. Bit će to prvo talijansko finale u povijesti Lige prvaka.

JUVENTUS: Buffon - Thuram, Tudor, Montero, Birindelli (od 60. Pessotto) - Zambrotta, Tacchinardi, Davids (od 89. Conte), Nedved - Trezeguet (od 77. Camoranesi), Del Piero.

REAL MADRID: Casillas - Michel Salgado, Hierro, Ivan Helguera, Roberto Carlos - Flavio Conceiao (od 52. Ronaldo), Guti, Cambiasso (od 76. McManaman) - Figo, Zidane - Raul

ŽUTI KARTONI: Montero (58), Tacchinardi (64) i Nedved (83) za Juventus, te Flavio Conceiao (23), Michel Salgado (59), Hierro (75), te Figo (86) za Real Madrid.