Južnij porazio Đokovića, u finalu ga čeka Soderling

U FINALU ATP turnira u Rotterdamu igrat će Šveđanin Robin Söderling i Rus Mihail Južnij, koji je u dramatičnom polufinalu pobijedio Novaka Đokovića 7:6(5), 7:6(6).

U 135 minuta sjajnog tenisa s dramatičnim preokretima Južnij je u dva tie-breaka pobijedio prvog nositelja turnira, te je izjednačio omjer na 3:3 u međusobnim ogledima u karijeri. Time je došao u priliku osvojiti šesti ATP turnir u karijeri, ali isto tako ponoviti 2007. godinu kada je bio najbolji u Rotterdamu.

Južnij je mogao završiti ovaj meč prije tri-breaka u drugom setu, budući je imao break prednosti u toj dionici, a kod 5:3 je servirao za meč i potom propustio dvije meč lopte.

Đoković je uzeo ponuđeno, ušlo se u tie-break, gdje je Đoković imao vodstvo 5:2 i na pomolu je bio veliki preokret. No, od 5:2 je ruski tenisač, inače 20. na ATP ljestvici, nanizao četiri poena, ali je potom propustio i treću meč loptu. Četvrtu nije i time je došao do velike i zaslužene pobjede.

Prvi set se također odlučivao u tie-breaku s tim da su prethodno u toj dionici oba tenisača napravila po jedan break.

Finale Söderlinga i Južnija bit će njihov treći međusobni meč u karijeri, a trenutačno su izjednačeni 1:1.