Kalinić se oprostio od Europa lige, Celta moćno u četvrtfinale

GENK I CELTA izborili su plasman u četvrtfinale Europa lige, dok ćemo preostalih pet putnika doznati kasnije večeras.

Genk je očekivano prošao dalje jer je sav posao obavio u prvom susretu pobijedivši na gostovanju Gent 5:2. Uzvrat je na stadionu Luminus Arena bio je tek formalnost, a završilo je 1:1.

Domaćin je stigao do vodstva u 20. minuti golom Timotyja Castagnea koji je iskosa ušao u kazneni prostor i udarcem iz blizine svladao Lovru Kalinića. Gosti su izjednačili u 84. minuti golom Louisa Verstraetea. Kalinić je branio cijeli susret za goste.

U četvrtfinale se plasirala i Celta koja je na gostovanju pobijedila Krasnodar s 2:0 potvrdivši tako pobjedu 2:1 iz prve utakmice. Strijelci za španjolski sastav bili su Hugo Mallo (52) i Iago Aspas (80).