KAJAK-KANU

Kanuistica Vanesa Tot je U-23 svjetska prvakinja

HRVATSKA olimpijka Vanesa Tot osvojila je naslov svjetske prvakinje na U-23 Svjetskom prvenstvu za juniorke i mlađe seniorke u kajaku i kanuu u utrci jednokleka na 500 metara. Natjecanje se održava u mađarskom Szegedu, a Tot je bila brža od Kineskinje Yin Wan i mađarske kanuistice Laure Gonczol.

Tot će danas nastupiti i u prvoj utrci sutrašnjeg programa u A finalu utrke C-1 na 200 metara. Podsjetimo, Tot je u lipnju na Europskom prvenstvu za mlađe seniore u Beogradu osvojila srebro u utrci kanua jednokleka na 200 metara i brončanu medalju u kanuu jednokleku na 500 metara.

Sredinom kolovoza na EP-u održanom u Münchenu bila je brončana na 500 i 200 metara. Od ostalih hrvatskih sportaša danas će se Ana Funtak u polufinalnoj utrci kanuistica u juniorskoj konkurenciji boriti za nastup u sutrašnjem finalu.