Karlović bez izgubljenog seta došao do trećeg kola Wimbledona

HRVATSKI tenisač Ivo Karlović, 22. nositelj Wimbledona, prošao je i drugo kolo Grand Slama u Londonu bez izgubljenog seta. Sa 7:5, 6:3, 6:4 je pobijedio Stevea Darcisa.

Belgijski tenisač se, kao i Lacko u 1. kolu, susreo s raspoloženim Karlovićem koji je suvereno vladao u igri na svoj servis, ali je uporno pritiskao suparnika, posebno nakon dobivenog prvog seta.

U prvom setu nije bilo break lopte do 6:5 za Karlovića, kada je hrvatski tenisač iskoristio prvu takvu šansu za set 7:5. Ta prva dionica je potpuno usmjerila ostatak meča, a jedina konstanta je ostao servis Karlovića.

Darcis nije došao niti do jedne break prilike, odservirao je Karlović 24 asa, imao je ukupno 47 izravnih poena, a nakon ubačenog prvog servisa je osvojio 46 od ukupno 54 poena.

Karlović je ukupno imao deset break prilika, a iskoristio je tri.

U drugom setu je odmah na startu, kod vodstva 1:0, Karlović napravio iskorak s breakom, dok je u trećem doslovno na svakom servisu suparnika imao break prilike.

Uporno ih je propuštao, do 4:4 kada je napokon slomio Darcisa po posljednji put u meču. Nakon toga je vrlo lako odservirao za treće kolo Wimbledona gdje će mu suparnik biti francuski tenisač Jo-Wilfried Tsonga.

Francuz nije niti igrao u srijedu jer mu je Talijan Simone Bolelli predao meč bez borbe. Tsonga je deveti tenisač svijeta, isto tako i deveti nositelj Wimbledona, a Karlović i on nisu nikada igrali međusobno u karijeri na ATP turnirima.

No, igrali su na travi, na ATP Challengeru u Surbitonu 2007. godine. Taj meč je dobio Tsonga 6:3, 7-6(4).