Karlović opet izgubio u pet setova

IVO KARLOVIĆ izgubio je u 1. kolu Roland Garrosa od Kolumbijca Alejandra Falle, koji je svladao 20. nositelja turnira sa 3-6, 7-6(4), 7-6(6), 5-7, 6-4.

Bio je ovo deveti meč Karlovića u karijeri u kojem je igrao peti set, i deveti poraz! Meč je trajao 216 minuta, a hrvatski tenisač je u trećem setu imao dvije set lopte pri vodstvu 6-4, ali je nakon toga izgubio četiri poena u nizu! Ipak, nakon što je dobio četvrti set, u petom je Karlović imao još bolju priliku. Prvi je napravio break, a kod vodstva 3-1 propustio je dvije lopte za dvostruki break. U šestom gemu je izgubio prvi servis u meču, a četiri gema kasnije, kada je servirao za ostanak u meču, još jedan...

Karlović je servirao 39 asova. Imao je 71 izravni poen, uključujući i servise, ali i 75 neprisiljenih pogrešaka. Iskoristio je tek 3 od 11 break lopti, dok je Falla, 108. tenisač svijeta, izborio pet prilika za oduzimanje servisa, te iskoristio dvije u petom setu.