Karlović prokockao polufinale Madrida

PRVI hrvatski reket oprostio se od četvrtfinala Madrida porazom od Gillesa Simona 6:7, 6:4, 6:7. Karlović je propustio veliku priliku nakon pobjede nad Srbinom Novakom Đokovićem nastaviti sjajnu seriju na ATP turniru iz Masters serije u Madridu, ali u polufinale ovog velikog turnira ipak odlazi Francuz. Simon je našeg tenisača pobijedio "Karlovićevim oružjem", slavivši u oba seta (prvom i trećem) koji su otišli do trinaeste igre, dok je Karlo Veliki drugi set uzeo sa 6:4.

Ivo je svoju priliku prokockao početkom trećeg seta propustivši veliko vodstvo od 3:0. Kad se već činilo da će Hrvatska, nakon Ljubičića prije dvije godine, ponovno imati predstavnika u poluzavršnici ovog vrijednog turnira, Simon se s tri uzastopna gema vraća u meč. Do kraja seta oba su tenisača sigurno držali svoje servise, a odluka je pala u tie-breaku. Šokirani Karlović nije se uspio oporaviti pa je u odlučujućoj igri uhvatio samo dva poena.

Francuz će u polufinalu igrati protiv Španjolca Rafaela Nadala.