Roland Garros

Karlović u stilu Kyrgiosa. Servirao ispod ruke i osvojio poen

IVO Karlović je u ponedjeljak prošao prvo kolo kvalifikacija na Roland Garrosu. U dva je seta rezultatom 7:6 (1), 6:4 svladao Amerikanca Noaha Rubina nakon jednog sata i 47 minuta igre.

U meču koji je kontrolirao od početka do kraja Karlović je djelovao vrlo opušteno, a najviše je to do izražaja došlo u prvom setu kod rezultata 2:2 i servisa hrvatskog igrača.

U stilu Nicka Kyrgiosa odlučio se za underarm servis (servis ispod ruke) nakon što je vidio da Rubin stoji daleko od osnovne linije. Iako je servis otišao dosta duboko u polje protivnika, Karlović je osvojio poen.

Zagrebački tenisač u karijeri je ispalio 13.619 as servisa, najviše od svih igrača u povijesti ATP Toura. Sada je svom repertoaru ubojitih servisa dodao još jedan.

U drugom kolu kvalifikacija u srijedu Karlović nastupa protiv Francuza Benjamina Bonzija.