Kerić ponovno neumoljiv: Pogodak Sparti za preuzimanje vrha ljestvice strijelaca

HRVATSKI 23-godišnji nogometaš Andrej Kerić novim je pogotkom potvrdio vrh ljestvice najboljih strijelaca češke Gambrinus lige.

Kerićev Slovan iz Libereca odigrao je 1:1 na gostovanju kod drugoplasirane momčadi prvenstva, praške Sparte, a hrvatski napadač pogodio je mrežu domaće momčadi u 70. minuti dovevši svoj Slovan u vodstvo. Ipak, samo tri minute kasnije Slovak Juraj Kucka postiže gol vrijedan boda za svoju momčad u posljednjoj utakmici 22. kola Gambrinus lige.

Novim pogotkom Kerićev konto golova narastao je na 12, čime hrvatski napadač sam zauzima vodeće mjesto strijelaca u češkom prvenstvu.

Pogodak manje od njega postigao je Pribramov Daniel Huna. Dodajmo i da je bivši napadač Slavije Necid Tomaš postigao 11 golova ove sezone, no Čeh svoj konto više neće povećati budući da više ne igra u Gambrinus ligi, već u ruskom prvenstvu za moskovski CSKA.