Kicker: Šimunić najbolji unatoč porazu

STOPER Hoffenheima Josip Šimunić najbolje je ocijenjen od svih hrvatskih nogometaša-sudionika devetoga bundesligaškog kola.

Iako je njegov Hoffenheim izgubio 2:0 na gostovanju kod Werdera u Bremenu, Šimunić je prošao s iznadprosječnom ocjenom (2.5). Odigrao je svih 90 minuta.

U gostujućoj momčadi Sejad Salihović (ušao u 11. minuti) prošao je s trojkom, a Vedad Ibišević (ušao u igru u 46. minuti) s 4.5.

Ivan Rakitić je zabio svoj prvi ovosezonski pogodak za 1-0 vodstvo Schalkea u 2:1 gostujućoj pobjedi kod Stuttgarta, no hrvatskom je veznjaku (igrao do 64. minute) to dostajalo tek za prosječnih 3.5.

Ivica Banović, čiji je Freiburg na svom travnjaku izgubio od Bayerna 2:1, prošao je s četvorkom.

Od BiH-reprezentativaca Zlatan Bajramović odigrao je cijelu utakmicu za Eintracht protiv Hannovera (2-1 pobjeda domaćih u Frankfurtu) te zaradio trojku, dok su Wolfsburgovi Edin Džeko i Zvjezdan Misimović za 90 minuta u domaćem slavlju (2-1) protiv Borussije Mönchengladbach dobili 3 odnosno 3.5