Kiks najbogatijeg kluba na svijetu. Iz FA Cupa ga izbacio trećeligaš

U TREĆEM kolu engleskog FA kupa ispao je Newcastle. Trenutačno trećeplasirana momčad Premier lige i od ulaska kapitala vlasnika iz Saudijske Arabije najbogatiji klub svijeta od natjecanja se oprostio porazom 1:2 kod trećeligaša Sheffield Wednesdaya.

Nakon prvog dijela bez golova rasplamsalo se u nastavku kada su i postignuti svi pogoci, a koban po Newcastle bio je 28-godišnji Joshua Windass koji je bio dvostruki strijelac. Zabio je u 52. i 66. minuti za šokantnih 2:0 domaćina. Newcastle se uspio brzo vratiti na gol minusa nakon što je u 69. Bruno Guimaraes smanjio na 1:2, ali to je bilo sve što je konkretno na ovom ogledu uspio napraviti ugledni prvoligaš.

Do kraja je Newcastle napadao, tražio izjednačenje ili pobjedu, ali je i propuštao prilike. Najbolju je u 82. minuti propustio Chris Wood. Mogao je zabiti i domaćin, ali je Newcastle spasio okvir vrata. Posljednji put Newcastle je dva gola na utakmici primio krajem kolovoza kada je izgubio od Liverpoola 1:2.