ABA LIGA

KK Split teško poražen od Budućnosti u Crnoj Gori

KOŠARKAŠI Splita nisu imali šanse na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige, Budućnost je u Podgorici slavila s 94:59 premda je hrvatska momčad imala rezultatski kontakt na poluvremenu. Splićani su se odlično držali tijekom prvog dijela iako je Budućnost ogled otvorila s 11:0. No, na kraju prve četvrtine Split je imao tek zaostatak od šest poena (17:23), a na poluvremenu i manji (41:46).

No, kobna je bila treća četvrtina u kojoj je Split napadački bio posve nemoćan. Postigao je samo šest poena, a primio 24 i time je dvoboj bio riješen. Shannon Shorter je bio najbolji igrač Splita s 19 poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Nikola Đogo je dodao 13 koševa. U pobjedničkom sastavu najbolji je strijelac bio Cameron Reynolds sa 16 poena uz 4/7 za tricu. Igor Drobnjak je dodao 14 poena.