Klasnić hat-trickom do najboljeg strijelca Lige prvaka

HRVATSKI reprezentativac Ivan Klasnić u 4. kolu Lige prvaka u kojem je njegov Werder ugostio Anderlecht postigao je tri pogotka i s 5 pogodaka ukupno trenutno je najbolji strijelac Lige prvaka.

U dvoboju 4. kola G skupine Lige prvaka Werder je u Bremenu pred 38.000 gledatelja pobijedio Anderlecht 5:1 (3:1), a tri pogotka za njemačkog prvaka postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić.

Napadač hrvatske vrste postigao je prva dva, te četvrti pogotka (2, 16, 79), treći je upisao Miroslav Klose (33), a posljednji, peti Jensen (90). Strijelac za Anderlecht bio je Oleg Iačtčuk (30).

Werder: Reinke - Stalteri, Baumann, Ismael, Schulz (od 66. Davala) - Jensen, Ernst, Magnin - Micoud - Klose (od 71. Valdez), Klasnić (od 83. Charisteas)

Anderlecht: Peersman - Zewlakow, De Boeck, Traore, Deschacht - Wilhelmsson, Hasi (od 67. Zetterberg), Baseggio, Ehret (od 64. Van den Borre) - Dindane, Iačtčuk

Sudac: Busacca (Švi)

U susretu 4. kola G skupine Lige prvaka Inter i Valencia su na San Siru pred 55.000 gledatelja odigrali bez pobjednika.

Inter je posljednje trenutke utakmice odigrao bez Adriana, koji je isključen u 90. minuti.

Inter: Fontana - J. Zanetti, Materazzi, Cordoba, Ze Maria - Stanković, Cambiasso (od 88. Pasquale), Veron (od 79. C.Zanetti), Van der Meyde - Adriano, Martins (od 78. Recoba)

Valencia: Canizares - Curro Torres, Marchena, Caneira, Carboni - Rufete, Albelda, Baraja (od 73. Sissoko), Angulo - Di Vaio (od 70. Corradi), Mista (od 85. Moretti)

Skupina H

U susretu 4. kola H skupine Lige prvaka Porto i PSG su u Portu pred 30.000 gledatelja odigrali bez pogodaka.

Porto: Vitor Baia - Seitaridis, Jorge Costa (cap), Pedro Emanuel, Ricardo Costa - Diego (od 64. Carlos Alberto), Bosingwa, Maniche - Quaresma (od 77. Postiga), McCarthy (od 64. Almeida), Derlei

PSG: Letizi - Pichot, Pierre-Fanfan (cap), Yepes, Armand - Mbami, Cana - Pancrate, Coridon (od 74. Mendy), E. Ciss? (od 86. Bošković) - Pauleta (od 89. Ljuboja)

Sudac: Dougal (Ško)

Nogometaši engleskog Chelsea nastavili su pobjednički hod u skupini H Lige prvaka. U dvoboju 4. kola londonski premierligaš je u Moskvi porazio CSKA 1:0 i tako upisao četvrtu pobjedu i postao prva momčad koja je izborila drugi krug elitnog europskog nogometnog natjecanja.

Pogodak odluke u dvoboju odigranom pred 28.500 gledatelja postigao je Arjen Robben u 24. minuti. Ruska momčad imala je priliku izvući remi, no Brazilac Vagner Love je u 47. minuti zapucao jedanaesterac. U redovima ruske momčadi posljednih 20 minuta utakmice odigrao je i hrvatski reprezentativac Ivica Olić, koji je u 79. minuti dobio žuti karton.

CSKA: Akinfejev - Semberas, Ignaševič, A. Berezutski, Semak (od 70. Olić), Rahimić, Jarosik, Žirkov - Gusev, Krasic (od 46. Aldonin), Vagner (od 82. Kiričenko)

Chelsea: Cech, Johnson, Terry, Carvalho, Gallas (od 54. Ferreira), Duff, Makelele, Parker (od 65. Tiago), Lampard, Robben, Gudjohnsen (od 69. Kežman)

Sudac: De Santis (Ita)