Klasnić oduševio, Leko razočarao

FRANCUSKI sportski dnevnik različito je ocijenio dvojicu hrvatskih reprezentativaca u susretu 2. kola Le Championnata, u kojem je Nantes na svom travnjaku remizirao s Monacom 1:1.

Jerko Leko, koji je odigrao svih 90 minuta za gostujući Monaco (Nikola Pokrivač cijelu je utakmicu odgledao s klupe, dok Dario Šimić nije ni konkurirao za momčad), dobio je u Monacu najslabiju četvorku, iako je asistirao za vodeći pogodak gostiju u 4. minuti. Leko je u 90. minuti zaradio žuti karton. Četvorku je u Monacu dobio još samo vratar Ruffier, a četvorica su igrača Monaca, Modesto, Muratori, Nene i Gosso, dobili šesticu.

Puno bolje od Leke je prošao Ivan Klasnić u svom drugom prvenstvenom nastupu u momčadi Nantesa. Zaradio je ocjenu šest, drugu najbolju u domaćem sastavu, odigravši svih 90 minuta. Šesticu su u Nantesu dobila još dvojica Klasnićevih suigrača, Gravgaard i Ndaw, dok je najbolju ocjenu na utakmici, sedmicu, dobio David De Freitas.