Kobe Bryant utrpao Dallasu 52 koša

KOŠARKAŠI LA Lakersa pobijedili su Dallas nakon produžetka 108:104, a utakmicom je vladao Kobe Bryant koji je postigao 52 poena, u zadnjoj četvrtini i produžetku 30.

Kobe Bryant je tisuću puta u karijeri pokazao kako je veliki igrač i pobjednik, a protiv Dallasa su jedna od demonstracija toga bili upravo poeni u zadnjoj četvrtini i dodatnih pet minuta.

Također, s linije slobodnih bacanja je do posljednje četvrtine gađao ispodprosječnih 5-12, ali kada se odlučivalo nije promašio - pogodio je svih petnaest.

Utakmica je mogla završiti pobjedom Lakersa i u regularnom dijelu, ali je dvije sekunde prije kraja Dirk Nowtizki pogodio tricu za 93:93. Inače, domaćine je u zadnjim minutama u potpunosti u igri držao Bryant, postigao je posljednjih deset poena u regularnom dijelu.

Bryant je nastavio s takvom igrom i u produžetku, te je utakmicu okončao sa 52 poena, što je 22 put u karijeri da je ubacio pedeset poena i više.

"Čuvao ga je jedan, pa smo ga udvajali, pa su ga čuvali svi, pa smo postavili zonu. Na svaku obranu je Bryant reagirao isto, samo je pogađao",  rekao je Avery Johnson, trener Dallasa.

Osim 52 poena skupio je i jedanaest skokova, imao četiri asistencije i dvije blokade. Ukupno je imao šut 15-27, za tri poena 2-3.

Pau Gasol je bio vrlo dobar sa 17 poena, 14 skokova i pet asistencija, dok su Walton i Fisher ubacili po 11 poena.

Kod Dallasa je najbolji bio Dirk Nowitzki sa 30 poena, 13 skokova i pet asistencija. Odlična je bio Erik Dampier sa 16 poena i 17 skokova, dok je Jason Kidd ubacio 15 poena, uz 11 asistencija i šest skokova.

Houston dobio petnaestu zaredom

Houston je dobio petnaestu utakmicu zaredom i što je važno reći - treću bez ozlijeđenog Yao Minga. Sada su lako dobili Denver 103:89, a sve više odgovornosti na sebe mora uzeti Tracy McGrady. Ubacio je 22 poena, uz šest skokova i asistencija, ali je protiv Nuggetsa imao odličnu pratnju u mnogima.

Shane Battier je ubacio 20, a Rafer Alston 16 uz osam asistencija. Kod Denvera Carmelo Anthony je utakmicu završio sa 19 poena, dok je Allen Iverson ubacio 17 uz jako loš šut 7-22.

San Antonio lagano protiv New Jerseyja

San Antonio je rutinski dobio New Jersey u gostima, dobio je devetu zaredom nakon All-Stars utakmice. U laganoj pobjedi 93-83 najbolji je bio Tony Parker sa 25 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Toronto je bez Chrisa Bosha drugačija momčad, bez njega su izgubilu i drugi u nizu. Bosh zbog ozljede koljena neće igrati narednih tjedan dana, a u nedjelju ih je pobijedila Charlotte 110-98.

Golden State je pobijedio Portland 110:104 uz vrlo dobru partiju Stephen Jacksona - 29 poena i devet skokova.