LIGUE 1

Kovača prve ovosezonske ligaške pobjede umalo koštao novi komični autogol

MONACO je pobijedio 2:1 kod Troyesa u četvrtom kolu francuskog prvenstva. Bila je to prva ligaška pobjeda ove sezone za Niku Kovača.

U sadržanoj utakmici Monaco je poveo u 40. minuti golom Sofianea Diopa. Diopu je lijepo asistirao Wissam Ben Yedder. Troyes je izjednačio autogolom Rubena Aguilara u 51. minuti. Aguilar je neshvatljivo glavom pogodio u svoju mrežu poslije jednog prekida domaćina.

Aguilar je ujedno i krivac za Monacovo ispadanje u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Naime, isti je igrač kod Šahtara u Harkivu skrivio autogol zbog kojeg je Monaco ostao bez skupina Lige prvaka.

Monaco do pobjede dolazi u 58. minuti drugim golom Diopa. Diop je poslije asistencije Youssoufa Fofane sam izašao na domaćeg vratara Gallona i lako poentirao za pobjedu.

Monaco u sljedećem kolu dočekuje Marseille, a Troyes gostuje kod Metza.