Konačno tri boda: Del Piero kreirao pobjedu Juventusa

U SEDAM poslijepodnevnih utakmica 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva, domaćini su ubilježili tri pobjede, a četiri dvoboja završena su podjelom bodova.

Jedan od pobjednika bio je Juventus, koji je na Olimpijskom stadionu u Torinu svladao Atalantu 2:1 nakon što je u protekle dvije runde gubio utakmice, a kolo prije toga osvojio samo jedan bod.

Juventus pobjedu protiv Atalante ponajviše može zahvaliti svom kapetanu Alessandru Del Pieru, koji je postigao prvi pogodak za Staru damu u 30. minuti odlično izvedenim slobodnim udarcem iz velike udaljenosti, a u 82. minuti je bio asistent Brazilcu Melu za konačnih 2:1. Del Piero je centrirao s desne strane, a Melo je odlično skočio i udarcem glavom matirao gostujućeg vratara.

Juventus na ljestvici drži šesto mjesto sa 48 bodova, koliko ima i Napoli ispred njega te Sampdoria na sedmom mjestu. Napoli je kao domaćin svladao Cataniju 1:0 pogotkom Paola Cannavara u 51. minuti, dok je Sampdoria pred svojim navijačima odigrala 1:1 s Cagliarijem. Šesto mjesto je, inače, posljednje koje vodi na europsku pozornicu sljedeće godine.

Hrvatski reprezentativni branič Dario Knežević odigrao je svih 90 minuta za momčad Livorna, koja je kao domaćin odigrala 1:1 protiv Barija. I taj jedan bod je Livorno osigurao tek golom u 85. minuti, a strijelac je bio Tavano. Kneževićeva momčad je posljednja na ljestvici sa samo 25 bodova.

Ivan Jurić odigrao je cijelu utakmicu za Genou, koja je na gostovanju kod Siene osvojila jedan bod (0:0). Jurić je u 78. minuti dobio žuti karton zbog prekršaja. Kod domaćina je Mato Jajalo ušao u igru u 83. minuti.

Serie A, 31. kolo, nedjelja:

Juventus - Atalanta 2:1 (Del Piero 30, Melo 82 / Amoruso 45)
Fiorentina - Udinese 4:1 (Vargas 36, Gilardino 55, Santana 68, Jovetić 84 / Pepe 41)
Napoli - Catania 1:0 (Cannavaro 51)
Sampdoria - Cagliari 1:1 (Guberti 48 / Nene 81)
Livorno - Bari 1:1 (Tavano 85 / Allengretti 24)
Chievo - Parma 0:0
Siena - Genoa 0:0