Aba liga

Košarkaši Splita kod kuće izgubili od Borca iz Čačka

KOŠARKAŠI Splita doživjeli su novi, osmi poraz u ovoj sezoni ABA lige, a bolji od Splićana na njihovom parketu bio je Borac iz Čačka koji je u dvoboju 10. kola slavio 80:66.

Splićani su rano upali u rezultatski zaostatak, ali su se vratili pred kraj druge četvrtine i na poluvrijeme otišli sa samo dva koša minusa (29:31). Gosti iz Čačka su bolje odigrali drugo poluvrijeme u kojem su Splićane zadržali na 37 koševa, a ubacili čak 49.

Najbolji strijelci Splita bili su Toni Perković s 13 i Lovre Runjić s 12 koševa. Najbolji igrač utakmice i Borca bio je Marko Pecarski s 26 poena i 12 skokova. U 10. kolu će Zadar u nedjelju (12 sati) gostovati u Ljubljani kod Cedevite Olimpije, a Cibona u ponedjeljak (18 sati) kod Crvene zvezde.