Kranjčar spasio obraz Hajduka

U ČETVRTFINALU Hrvatskog Kupa odigranom na Poljudu Hajduk je s igračem manje uspio svladati Osijek 2:1. Oba gola za domaćine zabio je bivši kapetan Dinama Niko Kranjčar, te je tako koliko-toliko uspio osvjetlati ukaljani obraz Splićana.

Tako su Splićani u utakmici koji je predsjednik kluba Branko Grgić nazvao "najvažnijom utakmicom godine" ipak uspjeli ubilježiti pobjedu, te ostati u igri za osvajanje Kupa.

Još jednom se pokazalo da je Niko Kranjčar uvjerljivo najbolji igrač Hajduka, što bi se moglo pokazati kobnim za Splićane ukoliko Kranjčar u zimskom prijelaznom roku napusti Poljud.

Osijekov kapetan Balatinac smanjio je Hajdukovo vodstvo u 22. minuti.

Samo tri minute prije kraja prvog dijela Damjanović je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, te stavio Hajduk u vrlo težak položaj uoči drugog poluvremena. U momčadi Osijeka tijekom prvog dijela "požutili" su Milardović i Smoje.

Do kraja susret Hajduk je uspio zadržati vodstvo, te se zasluženo plasirao u polufinale Kupa budući da je u rezultat prve četvrtfinalne utakmice odigrane u Osijeku bio 1:1.

Osim Hajduka, u polufinale Hrvatskog Kupa su se ranije plasirali Rijeka, Kamen Ingrad i Varteks.