Kukoč 18 poena u pobjedi Bucksa

U DERBIJU NBA večeri vodeća momčad Istoka Detroit Pistons uspjeli su svladati kod kuće Sacramento Kingse (99:88). Koliko god se krajni rezultat činio uvjerljivim, Pistonsi su napravili podvig jer su u drugoj četvrtini gubili sa 21 razlike.

Preokret su napravili Cliff Robinson (21), Chauncy Billups (18) i pričuva Corliss Williamson (18) u zadnjoj četvrtini koju su Pistonsi dobili sa 32:11. Chris Webber (22) i Peđa Stojaković (18) večćinu su koševa dali u prvom dijelu, no Kingsi još uvijek imaju veliku šansu za osvajanje divizije Pacific.

Vodeća momčad lige Dallas Mavericksi briljirali su na gostovanju kod jakeih Minnesota Timberwolvesa (119:95), njemački wunderkind Dirk Nowitzki postigao je 33 poena za 34 minute, a Steve Nash je dostigao čak 15 asista. Timberwolvesima je ovo treći poraz u nizu, a njihova glavna zvijezda Kevin Garnett (24,11 skokova) sinoć je bila usamljena.

San Antonio Spursi su u gostima dobili New Orleans Hornetse (92:90) tricom Tima Duncana (33, 12 skokova) 32 sekunde prije isteka vremena. Spursi su pokazali da su najneugodniji gost - ovo im je čak 13. pobjeda u zadnjih 14 utakmica na strani. Jamal Mashburn je sa 24 poena predvodio strijelce New Orleansa.

Seattle SuperSonicsi su pokazali da imaju igru protiv L.A. Lakersa (119:98), Ray Allen (32) i Rashard Lewis (24) su posebno briljirali u drugoj četvrtini (34:14) u kojoj su domaćini obavili glavninu posla. Shaquille ONeal (34) se borio kao lav, ali je Kobe Bryant, samo dvije večeri nakon što je sa 55 koševa oborio NBA rekord sezone, u Seattleu ubacio svega 14.

Milwaukee Bucksi su doma lako svladali Miami Heat (109:87) na krilima Garya Paytona (24), Sama Cassella (23) i našeg Tonija Kukoča koji je za 30 minuta provedenih u igri imao respektabilnih 18 koševa, 7 asista i 5 skokova.

Bucksima su u borbi za doigravanje pomogli Denver Nuggetsi pobjedom (88:72) nad Washington Wizardsima, kod kojih je Michael Jordan dao 19 poena.

Toronto Raptorsi su najvjerovatnije uništili nade New York Knicksa u doigravanje, Vince Carter (28) i Alvin Williams (17) su bili "krvnici" Knicksa, kod kojih je najviše dao Allan Houston (24).