Kukoč 9 koševa

UZDANICA trostrukih NBA prvaka Lakersa Kobe Bryant nastavlja sa senzacionalnim igrama protiv Utaha je u Salt Lake Cityu dao 40 koševa, te već sedam utakmica u nizu daje najmanje toliko.

Naravno da su se i Los Angeles Lakers okoristili Bryantovim koševima, sa 93:87 su pobijedili Utah Jazz i to bez Shaquillea O´Neala, koji već treću utakmicu ne ulazi u igru zbog bolnog koljena. No, dok Bryant bude ovako igrao - ovo mu je 11. utakmica u nizu sa više od 35 koševa - Lakersi se ne moraju bojati za pobjede. Nakon katasrofalnog početka sezone, sada su već na diobi osme pozicije koja vodi u doigravanje. Veteran Karl Malone (25) i njegov puno mlađi suigrač Matt Harpring (21) najbolji kod Utaha, trenutno šeste momčadi Zapada.

Kukočevi Bucksi su izgubili kod Clippersa 110:104, a Splićanin je za 23 minute postigao 9 koševa, te imao po jednu asistenciju i skok. Corey Maggette (23) i Elton Brand (20) bili su najbolji kod domaćina, a Sam Cassell (21) i Ray Allen (18) za Milwaukee, kojemu je ovo treći poraz zaredom.

Philadelphia 76ersi su projurili ´Vjetrovitim gradom´ Chicagom (110:82), a posebice u trećoj četvrtini u kojoj su gosti zabili 36 koševa, a Bullsi svega osam. Allen Iverson je imao 28 ubačaja kod pobjednika, a Jalen Rose 20 kod poraženih.

New Orleans Hornetsi su sa 89:75 dobili Washington Wizardse, za koje je Michael Jordan dao 20 poena, uz šut 8:23, a vratio im se i prvi strijelac Jerry Stackhouse (15) nakon ozljede prepona.

Houston Rocketsi su slavili kod Phoenix Sunsa 107:89, a čovjek odluke je bio negdašnja zvijezda Glen Rice sa 23 ubačaja, dok je Kinez Yao Ming imao 12 poena i 12 skokova.

I Minnesota Timberwolvesi su slavili u gostima, no akko su igrali kod Denver Nuggetsa, pobjeda i nije iznenađenje (85:77), dovoljan je bio samo učinak Kevina Garnetta (25,14 skokova).

I gledatelji u Torontu su vidjeli pobjedu gostiju, Detroit Pistonsi su bili prejaki za Raptorse (89:84), a ključna je bila trica Chaunceya Billupsa (18) u zadnjoj minuti. Portland Trail Blazersi su jedna od rijetkih domaćina koji su slavili, i to sa uvjerljivih 125:98 protiv Warriorsa sa 29 koševa Bonzia Wellsa i nevjerovatnih 76 poena cijele momčadi u poluvremenu, najviše ove sezone.