Kukoč se vratio

GORDAN GIRIČEK je za 36 minuta u dresu Memphisa postigao 13 koševa, šut 5-13, uz 4 skoka i jednu asistenciju. Toni Kukoč je za 34 minute u dresu Milwaukeea postigao 19 koševa, šut 7-15, uz 4 skoka i 7 asistencija. Bruno Šundov je za Boston igrao 5 minuta, postigao 2 koša, šut 1-3, uz 1 skok.

Kukoč, koji je posljednju utakmicu zaigrao 2. prosinca prošle godine, nakon utakmice izjavio je da nije igrao posebno dobro, ali se osjećao dobro.
Ostali su o njegovoj igri mislili drugačije.

Kukoč je 17 koševa od 19 postigao u posljednjoj četvrtini i u produžetku. Rekao je da je bio jako loš u tricama, te da je bar 2 pogodio da bi komotno pobijedili.

14 sekundi prije kraja Kukoč je dao izvrsnu loptu Reddu za zakucavanje, završio je sa 7 asistencija.

Oba trenera izjavila su da je Kukoč bio odličan s obzirom na to koliko dugo nije igrao, te da nisu ni toliko od njega očekivali.

Kukočev trener Karl izjavio je da je momčadi dao samopouzdanje koje je trebalo drugim igračima, i da će sad biti lakše kad se vratio.

Bolji od Kukoča bio je tek Anthony Mason sa 21 košem i 13 skokova.

Domaćin je u produžetku postigao 12, a primio tek četiri koša.

Od četvorice hrvatskih košarkaša trojica su sinoć zabilježila nastupe u NBA ligi.

Dalibor Bagarić ponovo nije bio u momčadi Buillsa.

Memphis Grizzlies ubilježili su i 24. poraz ove sezone, ovoga puta na gostovanju protiv Phoenixa (90:96).

Gordan Giriček je u dresu Memphisa proveo 36 minuta i pritom postigao 13 koševa, šut 5-13, uz 4 skoka i jednu asistenciju.

Prvi strijelac gostiju bio je Pau Gasol sa 22 koša i 11 skokova. Domaćine, kojima je to bila 23. pobjeda sezone, predvodili su Stephon Marbury (25 koševa i 11 skokova), te Shawn Marion (20 koševa i 7 skokova).

Sinoć je NBA minute zabilježio i Bruno Šundov. Centar Bostona prikupio je 5 minuta protiv Dallasa, postigavši dva koša, šut 1-3, te jedan skok.

Prvi strijelac Bostona bio je Paul Pierce (20). U redovima Mavericksa, koji su upisali i petu uzastopnu pobjedu (103:78), već uobičajeno, najbolji je bio Dirk Nowitzki sa 28 koševa i 4 skoka. Njemu uz rame bio je i Michael Finley (22 koša i 4 skoka i 7 asistencija).

Los Angeles Lakersi polako se vraćaju u formu, koja im je donijela tri uzastopna naslova.

Pobjedom protiv Clevelanda (115:99) prvi put u ovoj sezoni spojili su tri pobjede.

Kobe Bryant nije uspio ponoviti učinak iz ogleda sa Seattlom, kada je sa 12 trica postavio novi rekord lige.

Ovoga puta trice je gađao 0-2, međutim upisao je svoj osmi ´triple-double´ u karijeri - 21 koš, 11 asistencija i 10 skokova).

Shaquille O´Neal bio je prvi strijelac Lakersa sa 26 koševa i 7 skokova, dok je najefikasniji igrač utakmice bio Ricky Davis (27).

Dvoznamenkasti broj koševa u gostujućim redovima ostvarili su i Zidrunas Ilgauskas (20) i Dajuan Wagner (12).

REZULTATI susreta NBA lige:

Orlando - Indiana 97:101 (produžetak)

Philadelphia - New York 112:114

Toronto - New Jersey 79:94

Washington - Golden State 99:104

Atlanta - Houston 84:75

Dallas - Boston 103:78 (Bruno Šundov je za Boston igrao 5 minuta, postigao 2 koša, šut 1-3, uz 1 skok)

Minnesota - Sacramento 115:109 (produžetak)

Milwaukee - Chicago 93:85 (produžetak) (Toni Kukoč je za 34 minute u dresu Milwaukeea postigao 19 koševa, šut 7-15, uz 4 skoka i 7 asistencija, dok Dalibor Bagarić nije bio u momčadi Chicaga

New Orleans - Detroit 99:101 (produžetak)

Denver - Portland 82:81

Phoenix - Memphis 96:90 (Gordan Giriček je za 36 minuta u dresu Memphisa postigao 13 koševa, šut 5-13, uz 4 skoka i jednu asistenciju)

Utah - Miami 92:76

La Lakers - Cleveland 115:99

Seattle - La Clippers 88:90