Kukoč šest, a Giriček pet koševa

KOŠARKAŠI Toronta upisali su drugu gostujuću pobjedu zaredom. Sinoć su dobili Kukočev Milwaukee 106102, a najzaslužniji za trijumf gostiju bio je Chris Bosh sa 27 poena i 8 skokova.

Toni Kukoč odigrao je 27 minuta, postigavši 6 koševa (šut 1-9), 5 skokova i 5 asistencija. Najefikasniji kod domaćina bio je Maurice Williams sa 21 košem.

Utah Jazz, za kojeg igra hrvatski reprezentativac Gordan Giriček, na svom je terenu poražen od Bostona 102-109.

Domaćini su u završnici serijom 11-2 uspjeli stići na samo poen zaostatka (102-103), ali u posljednjih 36 sekundi susreta nisu uspjeli ubaciti niti koša.

Najbolji igrač Bostona bio je povratnik u momčad Antoine Walker, koji je upisao 24 koša i 10 skokova. Ricky Davis dodao je 17, a Delonte West 16 poena za Celticse.

Kod Utaha najefikasniji je bio Andrei Kirilenko sa 29 koševa. Giriček je odigrao samo 13 minuta te je upisao 5 koševa (šut 2-6) i 1 asistenciju.

Zoran Planinić nije nastupio za New Jersey Netse, koji su kod kuće pobijedili novake u ligi Charlotte Bobcatse 93-86. Prvi igrač domaćina bio je Vince Carter sa 28 poena, a novak Nenad Krstić ostvario je učinak karijere, upisavši 25 poena.

Aktualni prvaci Detroit Pistonsi uvjerljivo su u gostima svladali LA Lakerse 111-90. Tayshaun Prince ubacio je 26 koševa za Detroit, a kod Lakersa najbolji je bio Kobe Bryant sa 20 poena i 11 asistencija.

Indiana Pacersi upisali su petu pobjedu u nizu, pobijedivši kod kuće Cleveland Cavalierse 106-82. Domaćini su do poluvremena ostvarili 17 poena prednosti i do kraja susreta su na pristojnoj udaljenosti držali goste iz Clevelanda.

Stephen Jackson zabio je 28 poena za Indianu, a dobro ga je pratio Jermaine ONeal sa 20 koševa i 8 skokova.

Kod Clevelanda LeBron James ubacio je 21 koš, a Zydrunas Ilgauskas 20 poena i 15 skokova. Clevelandu je ovo deseti poraz u posljednjih 11 susreta s Indianom.