Kukočev Milwaukee bolji od Giričekovog Orlanda

KUKOČEVI Milwaukee Bucksi svladali su kod kuće Giričekove Orlando Magic sa 113:102, a dva hrvatska košarkaša nisu se naigrali. Kukoč je poklonjenih 18 minuta iskoristio za osam koševa, 3 skoka i asist, dok je Giriček igrao svega 9 minuta i ostao bez poena.

Domaćini su slavili zahvaljujući učinku karijere Michaela Redda (40), dok je Juwan Howard sa 24 poena predvodio Orlando.

Iznenađenje večeri napravili su Memphis Grizzliesi pobijedivši Los Angeles Lakerse (88:82), kojima je to osmi poraz zaredom na gostovanjima. Jason Williams (17) i Španjolac Pau Gasol (17) podarili su Grizzliesima tek četvrtu pobjedu u čak 34 utakmice protiv Lakersa, koji su sinoć bili bez ozlijeđenih ONealla, Bryanta i Malonea.

Repriza prošlogodišnjeg finala igrala se u San Antonio, gdje su Spursi svladali New Jersey Netse (99:76) uz odličnu igru Tima Duncana (21) i Turčina Hede Turkoglua (18). Kerry Kittles (24) i Jason Kidd (21) najbolji kod Netsa, za koje je Zoran Planinić igrao 3 minute i dao 1 poen.

U Houstonu je gorostasni Kinez Yao Ming doigrao utakmicu sezone i sa 29 poena i 10 skokova pomogao svojim Rocketsima da pobijede New York 86:71. Bio je to prvi poraz Lennya Wilkensa otkad je preuzeo Knickse.

Rezultati:

Milwaukee Bucks - Orlando Magic 113:102

(Kukoč za 18 minuta 8 koševa, šut 3:5, trice 1:2, 3 skoka, po 1 asist i blokada; Giriček za 9 minuta bez poena, šut 0:2, po 1 skok i asist)

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 97:108

New Orleans Hornets - Philadelphia 76ers 86:92

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 88:82

Houston Rockets - New York Knicks 86:71

Los Angeles Clippers - Golden State Warriors 106:102

Atlanta Hawks - Chicago Bulls 97:87

San Antonio Spurs - New Jersey Nets 99:76

(Planinić igrao 3 minute, 1 koš, šut 0:1, 1 skok)