Kukočevi Bucksi pobijedili Planinićeve Netse

MILWAUKEE Bucksi su kod kuće pobijedili New Jersey Netse 100:81, a u okršaju hrvatskih košarkaša Toni Kukoč je bio uspješniji od Zorana Planinića.

Kukoč je za 25 minuta igre postigao 8 poena (šut 3:3, trice 1:1), te imao po 4 skoka i asista, dok je Planinić igrao svega 4 minute, ubacivši 2 poena (šut 1:1) i napravivši 3 osobne pogreške.

Junaci pobjede Bucksa bili su Desmond Mason (15) i Gruzijac ZaZa Pachulia (14, 12 skokova). Kod Netsa, koji nisu slavili u dvorani Bradley već pet godina, najbolji Vince Carter (26).

Dallas Mavericksi su slavili kod Utah Jazza (101:83), a naš Gordan Giriček je za 14 minuta igre imao 7 poena (šut 3:6, trice 1:2), 2 skoka i blokadu.

Nijemac Dirk Nowitzki je postigao 29 poena za Maverickse, koji su prvo propustili vodstvo od 15 razlike, no u zadnjoj četvrtini deklasirali Utah za petu uzastopnu pobjedu na gostovanjima. Radja Bell je sa 16 poena predvodio Utah.

Tim Duncan (30, 11 skokova) i Francuz Tony Parker (22) bio je junak pobjede San Antonio Spursa nad Houston Rocketsima (99:81), do koje su Spursi došli serijom 16:3 na samom kraju utakmice.

Indiana Pacersi su u produžetku (93:91) pobijedili Miami Heat, zahvaljujući Jermaineu ONealu (29, 14 skokova, 5 blokada) i činjenici da za Miami nije igrao ozlijeđeni Shaquille ONeal.

Pregled rezultata:

Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 100:81
(Kukoč za 25 minuta igre 8 poena, šut 3:3, trice 1:1, po 4 skoka i asista; Planinić za 4 minute 2 poena, šut 1:1, 3 osobne)
Indiana Pacers - Miami Heat 93:91 (produžetak)
Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 100:91
Washington Wizards - Memphis Grizzlies 93:83
New Orleans Hornets - Seattle Supersonics 85:103
Utah Jazz - Dallas Mavericks 83:101
(Giriček za 14 minuta 7 poena, šut 3:6, trice 1:2, 2 skoka, blokada)
Denver Nuggets - Boston Celtics 107:86
San Antonio Spurs - Houston Rockets 99:81