Kup Konfederacija: Argentina u finalu

NOGOMETAŠI Argentine plasirali su se u finale Kupa Konfederacija nakon što su u polufinalu u Hannoveru boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Meksiko sa 7:6 (1:1, 0:0).

Rezultat nakon 90 minuta je bio 0-0, da bi Meksiko poveo golom Carlosa Salcida u 104. minuta, ali na 1-1 izjednačio je Luciano Figueroa u 110.

Prilikom izvođenja 11-eraca svih pet izvođača s obje strane bili su precizni, da bi u šestoj seriji argentinski vratar Lux obranio udarac Osorija, a potom je Cambiasso pogodio za prolazak Argentine u finale.

Inače, obje su reprezentacije utakmicu završile sa po 10 igrača, isključeni su Saviola kod Argentine i Marquez kod Meksika.

U finalu u srijedu Argentina će igrati protiv Brazila.

MEKSIKO: O. Sanchez - Mendez, Salcido, Osorio, Pineda - Marquez - Naelson (94, Torrado), Pardo, Morales (72, Medina) - Borgetti, Lozano (56, Perez)

ARGENTINA: Lux - Zanetti, Coloccini, Milito (66, m. Rodriguez), Heinze - Cambiasso, Sorin - Santana (76, Aimar), Riquelme - Saviola, Figueroa (116, Galletti)

11-erci: 1-0 Perez, 1-1 Riquelme, 2-1 Pardo, 2-2 M. Rodriguez, 3-2 Borgetti, 3-3 Aimar, 4-3 Salcido, 4-4 Galletti, 5-4 Pineda, 5-5 Sorin, Osorio - Lux brani, 5-6 Cambiasso