Kup kralja: Barcelona pobijedila, a Sevilla remizirala s trećeligašem

ODIGRANE su prve tri utakmice 4. kola španjolskog Kupa Kralja, u kojima su nastupila i tri kluba iz Primere.

Barcelona je u gostima svladala momčad iz Segunde B (treća liga) Alcoyano sa 3:0, a strijelci su bili Henry u 25., Gudjohnsen u 89. iz jedanaesterca i Krkić u 90. minuti. Igrači domaće momčadi dobili su čak dva crvena kartona u završnici susreta.

Branitelj naslova pobjednika u ovom natjecanju, momčad Seville, također je za suparnika imala momčad iz trećeg razreda španjolskog nogometa, Deniju, kod koje je u gostima odigrala skromnih 1:1.Sevilla je povela u 75. minuti golom urugvajskog napadača Chevantona, ali je samo dvije minute kasnije izjednačio Vidal.

Atletic Bilbao je gostovao kod drugoligaša Herculesa i izvukao na kraju povoljnih 2:2. Naime, nakon prvog poluvremena domaćin je vodio sa 2:0, ali su u drugom poluvremenu Llorente u 72. i del Horno u 77. minuti svojim pogocima uspjeli omogućiti svojoj momčadi da neporažena završi susret.

U srijedu će se odigrati još šest prvih susreta 4. kola, a uzvrati su na rasporedu 2. siječnja 2008.