Kup UEFA: Celtic, Porto, Lazio i Boavista u polufinalu

NOGOMETAŠI škotskog Celtica u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa UEFA pobjedili su Liverpool 2:0 i izborili su nastup u polufinalu. U polufinale idu i portugalski Porto i Boavista, te talijanski Lazio.

Celtic - Liverpool 2:0

Nogometaši škotskog Celtica 2:0 (10) pobjedom u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa UEFA na Anfield Roadu protiv domaćeg Liverpoola izborili su nastup u polufinalu.

Pogotke za Celtic postigli su Alan Thompson u 45. i John Hartson u 83. minuti. Ova pobjeda je uz 1-1 iz prvoga dvoboja bila dovoljna Celticu da iz natjecanja izbaci još jedan engleski klub. U drugom su kolu jesenas izbacili Blackburn Roverse.

Liverpool (Eng) - Celtic (Ško) 0-2 (Alan Thompson 45, John Hartson 83). Prva utakmica: 1-1.

Liverpool: 1-Jerzy Dudek, 23-Jamie Carragher, 4-Sami Hyypia, 30-Djimi Traore, 18-John Arne Riise, 7-Vladimir Smicer (5 Milan Baros 55), 17-Steven Gerrard, 16-Dietmar Hamann, 13-Danny Murphy, 10-Michael Owen, 8-Emile Heskey.

Celtic: 20-Robert Douglas, 3-Mohammed Sylla (39 Jamie Smith 85), 5-Joos Valgaeren, 6-Bobo Balde, 35-Johan Mjallby, 8-Alan Thompson, 14-Paul Lambert (4-Jackie McNamara 73), 18-Neil Lennon, 19-Stilian Petrov, 10-John Hartson, 7-Henrik Larsson.

Porto - Panathinaikos 0:2 produžetak (1:0)

Nogometaši portugalskog Porta plasirali su se u polufinale Kupa UEFA nakon što su poslije produžetaka u uzvratu u Ateni svladali domaći Panathinaikos sa 2:0 (10).

Regularnih 90 minuta završilo je vodstvom Porta 1-0, a kako je u prvoj utakmici istim rezultatom slavio Panathinaikos, igralo se dodatnih pola sata.

Strijelac oba zgoditka za Porto bio je Vanderlei Silva u 16. i 102. minuti.

Panathinaikos (Grč) - Porto (Por) 0-2 (Vanderlei Silva 16, 102). Prva utakmica: 1-0.

Panathinaikos: 1-Antonis Nikopolidis, 2-Rene Henriksen, 5-Yourkas Seitaridis (9-Krzysztof Warzycha 90), 16-Sotiris Kyrgiakos, 30-Takis Fyssas, 11-Joonas Kolkka, 12-Jan Michaelsen, 26-Giorgos Karagounis, 27-Pantelis Konstantinidis (8-Yiannis Goumas 45), 21-Nikos Liberopoulos, 23-Emmanuel Olisadebe (19-Michalis Konstantinou 83)

Porto: 99-Vitor Baia, 2-Jorge Costa, 4-Ricardo Carvalho, 6-Costa Francisco, 10-Deco, 11-Vanderlei Silva, 15-Dmitri Alinichev (66-Tiago Pereira 63), 18-Nuno Ribeiro, 22-Paulo Fereira, 30-Mario Silva (5-Ricardo Costa 73), 41-Helder Postiga (78-Marco Ferreira 85).

Lazio - Bešiktaš 2:1

U uzvratnom dvobojuu četvrtfinala Lazio je kao gost u Istanbulu svladao turski Bešiktaš sa 2-1 (2-0) čime je potvrdio 1-0 pobjedu iz prvog dvoboja u Rimu.

Pogotke za Lazio postigli su Stefano Fiore u 6. i Lucas Castroman u 10. minuti, a na konačnih 1-2 smanjio je Sergen Yalcin u 83.

Bešiktaš (Tur) - Lazio (Ita) 1-2 (Sergen Yalcin 83 / Stefano Fiore 6, Lucas Castroman 10). Prva utakmica: 0-1.

Bešiktaš: 1-Oscar Cordoba, 3-Tayfur Havutcu, 4-Ahmet Yildirim, 5-Ronaldo Guiaro, 6-Yasin Sulun, 7-Ahmet Dursun (21-Pascal Nouma 62), 9-Daniel Pancu, 10-Sergen Yalcin, 16-Niyazi Guney (17-Kaan Dobra 46), 19-Ibrahim Uzulmez, 26-Ilhan Mansiz

Lazio: 70-Angelo Peruzzi, 31-Jaap Stam, 24-Fernando Couto, 19-Giuseppe Favalli, 3-Cesar (14-Diego Simeone 60); 5-Dejan Stankovic, 9-Stefano Fiore (25-Enrico Chiesa 76), 11-Sinisa Mihajlovic, 16-Giannichedda, 26-Lucas Castroman; 7-Claudio Lopez

Boavista - Malaga 1:0 produžetak (4:1)

Nogometaši portugalske Boaviste plasirali su se u polufinale UEFA Kupa nakon što su na jedanaesterce rezultatom 4:1 pobijedili španjolsku Malagu. U regularnom dijelu bilo je 1:0 za Boavistu pogotkom Luiza Claudia (83), čime je izjednačen rezultat iz Malage.

Iz kaznenih udaraca pogotke su za Boavistu dali Ricardo Pereira, Elpidio Silva, Luiz Claudio i Alexandre Goulart, dok je jedini strijelac za Malagu bio Miguel Angel. Hrvat Ivan Leko ušao je kao zamjena u 98. minuti.