Kuyt spasio Liverpool

NIZOZEMAC Dirk Kuyt spasio je Liverpool od ispadanja u 3. pretkolu Lige prvaka. Njegov pogodak u 118. minuti uzvrata bio je jedini u 210 minuta ogleda s belgijskim prvakom Standardom.

Nakon 0:0 u Liegeu, bez pogodaka je završilo i tijekom regularnih 90 minuta na Anfieldu. Makar je Liverpool imao dovoljno prilika za osigurati Ligu prvaka u tom razdoblju, nije niti domaći vratar Reina bio spokojan na svojim vratima. Standard je također prijetio, međutim moralo se igrati trideset minuta dodatnog vremena.

Junak domaće momčadi postao je Dirk Kuyt koji je najbolje reagirao sasvim blizu gostujućeg vratara Andresa Aragona Espinoze i postigao pogodak vrijedan Lige prvaka u 118. minuti.

Liverpool se tako ponovno provukao do Lige prvaka i nastavio tradiciju teških pobjeda u pretkolima elitnog natjecanja.

Hrvatski nogometaš Tomislav Mikulić je cijelu utakmicu za Standard odgledao s klupe.

Liga prvaka, uzvrati, 3. pretkolo:

Dinamo - Šahtar 1-3 (0-2; Balaban 57 / L. Adriano 42, Brandao 60, Willian 70)

Liverpool - Standard 1-0, 0-0 (0-0; Kuyt 118)

Slavia Prag - Fiorentina 0-0 (0-2)

Arsenal - Twente 4-0 (2-0; Nasri 27, Gallas 52, Walcott 66, Bendtner 89)

Atletico Madrid - Schalke 4-0 (0-1; Agüero 22, Forlan 54, Luis Garcia 82, Maxi Rodriguez 90-11m)

Olympiacos - Anorthosis 1-0 (0-3; Belluschi 54)

Marseille - Brann 2-1 (1-0; Niang 66, 90 / Sigurdsson 74)

Fenerbahçe - Partizan 2-1 (2-2; Senturk 28, Alex 58 / Tošić 76)

Basel - Vitoria Guimaraes 2-1 (0-0; Stocker 11, Derdiyok 54 / Fajardo 14-11m)

BATE Borisov - Levski 1-1 (prva utakmica 1-0; Sosnovski 14 / Gadjev 38)

Kaunas - Aalborg  0-2 (0-2; Risgard 75, 90)

Dinamo Kijev - Spartak Moskva 4-1 (4-1; Alijev 4, Bangoura 24, Milevski 49, 78 / Dzyuba 47)

Steaua - Galatasaray 1-0 (2-2; Nicolita 57)