Europa liga

Lazio primio pet komada u Danskoj

U DRUGOM kolu skupine F Europa lige Midtjylland je deklasirao Lazio s 5:1.

Domaćin je poveo 3:0 golovima Paulinha (26), Soryja Kabe (30) i Evandera (52-11 m). Smanjio je Sergej Milinković-Savić u 57. minuti, a Evander je u 68. mogao zabiti i drugi gol na utakmici, no propustio je priliku realizirati kazneni udarac. Pucao je u donji desni kut, ali je Ivan Provedel to odlično obranio. Međutim, odbijanac je u mrežu pospremio Gustav Isaksen.

Potop rimskog sastava nastavio se u 72. minuti, kada je Erik Sviatchenko zabio za 5:1. Toma Bašić nije nastupio za Lazio.

Šest golova je palo i u drugom susretu iz ove skupine. Feyenoord je s čak 6:0 porazio Sturm. Strijelci su bili Alireza Jahanbakhsh (9, 41), David Hancko (31), Pereira (34), Santiago Gimenez (66) i Oussama Idrissi (78).

Nakon dva gola sva četiri kluba imaju po tri boda.