Le Championnat: Nova pobjeda Bordeauxa

NOGOMETAŠI Bordeauxa u sedmom su kolu francuskog prvenstva stigli i do šeste ovosezonske pobjede, čime su zadržali vrh Le Championnata.

Aktualni prvaci su imali težak posao, ali su ipak uspjeli slomiti otpor dosad neporaženog Rennesa i slaviti s 1-0. Jedini strijelac bio je Brazilac Wendel u 23. minuti utakmice na stadionu Jacques Chaban-Delmas. Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic ušao je u igru u 67. minuti upravo umjesto strijelca Wendela.

Lens hrvatskog reprezentativnog vratara Vedrana Runje doživio je treći ovosezonski poraz. S 3-0 je na svome terenu bolji bio Le Mans uz dva pogotka Frederica Thomasa. Iako je primio tri gola, svi izvještaji govore o sjajnom Runjinom danu, ističući kako bi Lens prošao puno gore da nije bilo odličnog hrvatskog vratara.