NBA

LeBron i Davis strašnim partijama poravnali seriju protiv Rocketsa

LEBRON James i Anthony Davis su zajedno zabili 62 koša i ugrabili 21 skok za pobjedu LA Lakersa nad Houston Rocketsima 117:109 u nedjelju navečer i izjednačenje na 1:1 u seriji u polufinalu Zapadne konferencije.

James je skoro upisao triple-double, utakmicu je završio s 28 koševa, 11 skokova i devet asistencija. Davis je dodao 34 poena.

Iako je utakmica počela sjajno za Lakerse, u drugom poluvremenu dolazi do promjene. Lakersi su imali prednost od čak 21 koš na početku druge četvrtine, ali su onda u dugom poluvremenu morali izdržati navalu Rocketsa. U trećoj četvrtini su Rocketsi nadigrali Lakerse s 41:23 i vodili su s pet koševa.

No u zadnjoj četvrtini Los Angeles je nadigrao Rocketse s 27:17 i pretvorio zaostatak 92:90 u vodstvo od osam koševa.

Kod Rocketsa najbolji je bio James Harden s 27 koševa i sedam asistencija. Eric Gordon je dodao 24 koša.