JUNIORSKA LIGA PRVAKA

Legendarni Raul osvojio juniorsku Ligu prvaka s Realovim klincima

MLADI nogometaši Real Madrida osvojili su juniorsku Ligu prvaka pobijedivši u finalu u švicarskom Nyonu Benficu 3:2. Ovo im je prvi naslov, a trijumfirali su pod trenerskom palicom legendarnog Realovog napadača Raula Gonzaleza.

Benfica gubila 3:1 pa imala penal za 3:3

Real je bolje otvorio utakmicu i poveo 2:0 preko Pabla Rodrigueza (26') i autogolom Jocua (45'). Goncalo Ramos je u 49. minuti smanjio na 2:1, da bi samo minutu kasnije Ramon Guttierez povećao na 3:1.

Benfica se nije predala, u 58. minuti Ramos je opet smanjio, da bi u 68. Thiago Dantas promašio penal za izjednačenje.

Dinamo je poveo protiv Benfice u četvrtfinalu, ali više od toga nije mogao

Podsjetimo, Benfica je u četvrtfinalu izbacila Dinamo, a portugalskom klubu ovo je već treći poraz u finalu Lige prvaka ovog uzrasta.

Juniorsku Ligu prvaka dvaput su osvajali Barcelona i Chelsea, a Real se sada pridružio Red Bull Salzburgu i Portu s po jednom titulom.