LIGE PETICE

LEICESTER - NEWCASTLE 2:4 Veliki kiks domaćina, nikad napetija borba za Ligu prvaka

LEICESTER je u 35. kolu Premiershipa doživio težak poraz od Newcastlea (2:4).

Da će ovo biti loša večer za domaćina dalo je naslutiti već prvo poluvrijeme nakon kojeg je gost imao 2:0 zahvaljujući golovima Willocka i Dummetta. Katastrofa se nastavila i u drugom dijelu. Callum Wilson je dvaput bio precizan za nestvarnih 4:0. Obraz Leicestera donekle su spasili Albrighton i Iheanacho utješnim golovima u zadnjih deset minuta.

Lisice su ovim porazom kompromitirale svoj plasman u Ligu prvaka. Drže treću poziciju, ali bi se West Ham u slučaju pobjede bodovno izjednačio s njima već u ovom kolu. Chelsea bi ih pobjedom preskočio. Teoretske šanse još uvijek ima i Tottenham. U posljednja tri kola ima izrazito težak raspored. Gostuje kod Manchester Uniteda i Chelseaja, a u zadnjem kolu dočekuje Tottenham.

U međuvremenu će s Chelseajem odigrati i finale FA kupa.