Liga Prvaka: Opet dva gola Balabana, petarda Gorice

BOŠKO BALABAN je postao junak Bruggea. Praktički je sam doveo svoj klub do 3. pretkola Lige prvaka. Najveće iznenađenje je pobjeda slovenske Gorice od čak 5:0 kod Kopenhagena.

Balaban je u pobjedi 4:0 zabio prva dva gola u gostima protiv Lokomotiva iz bugarskog Plovdiva i tako nakon 2:0 u Bruggeu, s još dva gola riješio pitanje ukupnog pobjednika već u 44. minuti. Prvi gol postigao je u 14. minuti.

Osim slovenske Gorice koja je nakon poraza kod kuće 2:1 išla u Dansku po nemoguće, nije bilo većih iznenađenja. Valja tek istaknuti visoku pobjedu Crvene Zvezde nad švicarskim Young Boysima od 3:0.

Od naših igrača koji su igrali večeras, osim Balabana, nitko se nije upisao u strijelce.

Iako slabašna Hrvatska ima samo jednog predstavnika u Ligi prvaka, a i taj je ispao, to ne znači da nećemo gledati naše igrače u europskim natjecanjima.

Ako vas zanima koga će se od Hrvata moći gledati u 3. pretkolu, pročitajte u kojeg smo objavili prije par dana.

S te strane je najzanimljiviji par Šahtjor (Srna i Pletikosa) - Brugge (Balaban i Butina)