Liga prvaka: Prolaz za Tomasa, Sablića i Srnu, stop Rapaiću

HRVATSKI braniči Stjepan Tomas i Goran Sablić, te desni bočni Darijo Srna, nastupat će ove sezone sa svojim klubovima, Galatasarayem, Dinamom iz Kijeva i Šahtarom iz Donecka, u Ligi prvaka, dok taj isti uspjeh nije uspio izboriti Milan Rapaić sa Standardom iz Liegea.

Tomas je odigrao svih 90 minuta za Galatasaray u uzvratnom dvoboju 3. pretkola na gostovanju u Češkoj protiv Mlade Boleslavi. Utakmica je završila rezultatom 1-1 što je turskom predstavniku bilo dovoljno za prolaz s obzirom da je u prvoj utakmici slavio sa 5-2.

Čitavu utakmicu odigrao je i Sablić za Dinamo iz Kijeva na gostovanju u Istanbulu protiv Fenerbahcea. Dvoboj je okončan rezultatom 2-2, pa su Kijevljani izborili Ligu prvaka zahvaljujući 3-1 pobjedi iz prve utakmice. Sablić je dobio žuti karton.

I Milan Rapaić odigrao je čitavu utakmicu za svoj Standard koji je u Bukureštu izgubio od Steaue sa 1-2, te tako nije uspio ući u Ligu prvaka jer je prvi dvoboj u Liegeu završio 2-2. Standard je poveo u drugoj minuti golom Jovanovića, ali je Valentin Badea s dva gola u elitno klupsko natjecanje uveo Rumunje. Rapaić je utakmicu završio sa žutim kartonom.

Darijo Srna zbog lakše ozljede mišića niej nastupao za Šahtar na gostovanju kod Legije u Varšavi, no njegovi su suigrači slavili sa 3-1, te tako potvrdili 1-0 pobjedu iz prvog dvoboja u Donecku. Stipe Pletikosa nije bio niti na klupi Šahtara, te se čini kako bi sljedećih dana mogao napustiti redove ukrajinskog prvaka.

Za senzaciju su se pobrinuli igrači danskog FC Kopenhagena koji su u Amsterdamu svladali Ajax sa 2-0, te tako izborili Ligu prvaka usprkos 1-2 porazu u prvoj utakmici na domaćem terenu. Pogotke su postigli Michael Silberbauer u 59. i Thomas Vermaelen, koji je postigao autogol u 77. minuti.

REZULTATI:

Mlada Boleslav (Češ) - Galatasaray (Tur) 1-1 (Marian Palat 88 / Hasan Sas 73) (prva utakmica - 2-5)

Steaua (Rum) - Standard (Bel) 2-1 (Valentin Badea 35, 50 / Milan Jovanović 2) (2-2)

Spartak M. (Rus) - Slovan L. (Češ) 2-1 (Mozart 23, Roman Pavljučenko 78 / Ivan Hodur 72-11m) (0-0)

Fenerbahce (Tur) - Dinamo K. (Ukr) 2-2 (Stephen Appiah 35, Kerim Zengin 56 / Maksim Šackih 5, 42) (1-3)

Rabotnički (Mak) - Lille (Fra) 0-1 (Johan Audel 18) (0-3)

AEK (Grč) - Hearts (Ško) 3-0 (Julio Cesar (79-11m, 86, Nikos Liberopoulos 82) (2-1)

Ajax (Niz) - FC Kopenhagen (Dan) 2-1 (Michael Silberbauer 59, Thomas Vermaelen 77-ag) (2-1)

Legia (Polj) - Šahtar (Ukr) 2-2 (Piotr Wlodarczyk (17, 88 / Ciprian Marica 22, 45, Fernandinho 27) (0-1)

Ružomberok (Svk) - CSKA M. (Rus) 0-2 (Daniel Carvalho 8, Vagner Love 32)

Chievo (Ita) - Levski (Bug) 2-2 (Amauri 49, 81 / Dimitar Telkijski 35, Cedric Bardon 47) (0-2)

Arsenal (Eng) - Dinamo Zagreb 2-1 (Fredrik Ljungberg 77, Mathieu Flamini 90 / Eduardo Da Silva 12) (3-0)