Liga prvaka: Sarajevo iznenadilo Genk

U UTORAK je odigrano sedam utakmica drugog pretkola Lige prvaka, a prvo veliko iznenađenje priredilo je Sarajevo pobjedom 2:1 na gostovanju kod belgijskog doprvaka Genka.

Sarajevo je povelo već u 14. minuti, kad je nesporazum između Matoukoua i vratara Genka Baillyja iskoristio Admir Raščić i zabio loše vraćenu loptu u mrežu. Nakon 12 minuta Belgijancima je dosuđen jedanesterac zbog Babićevog igranja rukom. Muhamed Alaim je obranio Cornelisov udarac s bijele točke, ali je branič Genka uspio stići na odbijenu loptu i zabiti za izjednačenje.

Dugo je na semaforu stajao rezultat 1:1, dok samo pet minuta prije kraja Almir Turković nije krenuo u akciju, prošao obranu Belgijanaca i asistirao za Veldina Muharemovića koji dovodi Sarajavo u odličnu poziciju da nakon Marsaxlokka u prvom pretkolu, prođe i znatno opasnijeg protivnika u drugom.