Liga UEFA: Pobjede Sochauxa, Newcastle Uniteda i Real Zaragoze

REZULTATI utakmica 1. kola nogometne Lige UEFA:

Skupina A

U dvoboju prvog kola A skupine Lige UEFA Feyenoord je u Rotterdamu pobijedio škotski Heart 3:0 (1:0).

Strijelci za Feyenoord bili su Kuyt (21, 83) i Goor (58). U drugom dvoboju iz skupine Schalke 04 i Basel su u Gelsenkirchenu odigrali bez pobjednika, 1:1. Njemački bundesligaš je poveo u 8. minuti pogotkom Kobiašvilia, dok je rezultat izjednačio Delgado u 81. minuti. Hrvatski igrač Mladen Petrić odigrao je za Basel cijelu utakmicu.

Skupina B

Nogometaši španjolskog prvoligaša Athletic Bilbao u prvom su kolu B skupine Lige UEFA pobijedili talijansku Parmu 2:0. Strijelci za španjolsku momčad bili su Carlos Gurpegi (5) i Asier del Horno (49).

Identičnu pobjedu ostvarila je i Steaua u Bukureštu protiv belgijskog Standarda. Strijelci za rumunjsku momčad bili su Ivica Dragutinović (71 - autogol), te Adrian Rica Neaga (81).

Skupina C

U susretu 1. kola C skupine nogometne Lige UEFA Real Zaragoza je u Zaragozi pred 13.000 gledatelja pobijedio nizozemski Utrecht 2:0 (0:0).

Dvostruki strijelac za španjolsku momčad bio je David Villa (77, 82).

Skupina D

Francuski Sochaux i engleski Newcastle United pobjedama su otvorili natjecanje u D skupini Kupa UEFA.

Sochaux je na gostovanju u Tbilisiju pobijedio Dinamo 2:0 (2:0). Oba pogotka za goste postigao je Ilan (18, 37).

Newcastle United je slavio u Grčkoj pobijedivši Panionios 1:0, a pogodak je postigao Alan Shearer u 87. minuti iz jedanaesterca.

Skupina E

Susret prvog kola E skupine nogometne Lige UEFA Lazio Villarreal završio je bez pobjednika, 1:1 (0:1).

Gosti su poveli u 4. minuti pogotkom Maria, koji je u 75. minuti dobio crveni karton. Lazio je izjednačio u 84. minuti pogotkom Rocchia.

Skupina F

Amica Wronki - Glasgow Rangers 0:5 (0:1)

AJ Auxerre - GAK 0:0

Skupina G

SK Beveren - VfB Stuttgart 1:5 (0:2)

Benfica - SC Heerenveen 4:2 (2:0)

Skupina H

U dvobojima prvog kola H skupine nogometne Lige UEFA pobjede su upisali ruski Zenit, te njemačka Alemannia Aachen, dok je Sevilla bila slobodna.

Zenit je u St Petersburgu pred 23.000 gledatelja razbio grčki AEK 5:1 (1:1). Strijelci za rusku momčad bili su Andrei Aršavin (44), Aleksander Keržakov (48, 54, 68) i Igor Denisov (86), dok je pogodak za atensku momčad postigao Asimakis Krassas (3).

U drugom dvoboju iz skupine njemački drugoligaš Alemannia Aachen je pred 20.000 gledatelja pobijedio lidera francuskog prvenstva Lille 1:0 (0:0). Pogodak odluke postigao je Meijer u 67. minuti. Utakmicu je sudio hrvatski sudac Edo Trivković.