GRČKA opsada latvijskog gola nije uspjela. U Rigi je završilo 1:1, pa posljednje dvije utakmice skupine F kvalifikacija za Euro na prvom mjestu čeka - Hrvatska!

Na krilima pobjede u Gruziji u petak, Latvijci su ovog utorka promovirali našu reprezentaciju u glavnog favorita za poziciju broj jedan, što je nakon proljetnog posrtanja u Gruziji izgledalo udaljenije nego kopno Bilićevim izabranicima kad im je uoči Malte brod ostao u kvaru.

Štekala je i Hrvatska protiv Izraela u nemalom dijelu utakmice, ali će joj, zahvaljujući latvijskom poljupcu sreće, u vrućoj Ateni 7. listopada biti dostatan bod da ostanu na prvom mjestu, uz pretpostavljeno slavlje nad Latvijom četiri dana kasnije. I tu prestaje svaka računica, jer Izrael je porazom na Maksimiru otpao iz svih kombinacija.

Latvija je u Rigi povela protiv Grčke pogotkom Cauņe u 19. minuti. Grci su do izjednačenja stigli u 84. minuti. Nakon kornera s desne strane, u gužvi se lopte dokopao Papadopoulos, te je udarcem desnom nogom zatresao mrežu latvijskog vratara. Grci su do kraja utakmice stezali obruč oko gola domaće selekcije, ali nisu uspjeli zabiti za potpuni preokret i pobjedu. Zanimljivo da su se nogometaši Latvije silno veselili osvojenom bodu koji ih nije pomaknuo s pete pozicije na ljestvici.