Ljubičić s najboljim renkingom karijere

TURNIROM u Parizu, na kojem je slavio Rus Marat Safin, praktično je završila teniska sezona. Preostao je još samo Masters Cup u Houstonu (od 13. do 21. studenoga) na kojem će sudjelovati osam najboljih tenisača.

Sedmorica su nastup u Houstonu osigurala na temelju plasmana na ATP listi za prvaka, dok je osmi sudionik turnira najbolje plasirani osvajač grand slam turnira, s tim da mora biti među prvih 20. Taj uvjet zadovoljava Argentinac Gaston Gaudio, koji je osvojio Roland Garros, a na ATP listi za prvaka je na 10. mjestu.

To znači da će u Houstonu, uz Gaudia, igrati Roger Federer, Andy Roddick, Lleyton Hewitt, Marat Safin, Carlos Moya, Guillermo Coria i Tim Henman.

Od hrvatskih tenisača najviše razloga za zadovoljstvo ima Ivan Ljubičić, koji je sezonu završio s najboljim renkingom u karijeri. Na ATP ulaznoj listi je 21. igrač svijeta, što je za dva mjesta bolje od njegova rekordnog plasmana kojeg je imao prije tjedan dana. Gledajući ATP listu za prvaka Ljubičić je u odnosu na prošlu godinu bolje plasiran za 20 mjesta, jer se na najnovijoj listi nalazi na 21. mjestu.

Mario Ančić je na obje liste na 29. mjestu. Prošlu godinu je na ATP listi za prvaka bio 71., a najbolji renking na ATP ulaznoj listi imao je u rujnu kada je bio 25.

Ivo Karlović, koji je prošlu godinu završio kao 99. igrač na ATP listi za prvaka, ove je sezone popravio plasman za 37 mjesta i trenutno je na 62. poziciji. I on je ove godine imao najbolji renking u karijeri na ATP ulaznoj listi. Bilo je to u kolovozu, kada je bio na 51. mjestu.