Ljubičić u četvrtfinalu Dubaia

HRVATSKI tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju, koji se igra za nagradni fond od milijun dolara. U 2. kolu Ljubičić je pobijedio sedmog nositelja Tajlanđanina Paradorna Srichaphana 7:6 (6), 4:6, 7:5.

Prvi set, u kojem nitko nije došao do break šanse, Ljubo je dobio u tie-breaku. U drugom setu hrvatski tenisač je prvi oduzeo servis i poveo 4-3. No, nakon toga Srichaphan je zatražio liječničku pomoć, te je zaigrao kao preporođen. Nanizao je tri gema i meč je odveo u treći set.

U završnici trećeg seta Srichaphan je napravio previše neprisiljenih greški, te je kod 5-5 Ljubičić oduzeo servis protivniku, a zatim je mirno odservirao za meč. Ukupno je zabio 17 aseva.

U četvrtfinalu ga očekuje pobjednik dvoboja između Španjolca Feliciana Lopeza i Nijemca Philippa Kohlschreibera.