Ljubičić u četvrtfinalu Marseillesa, možda protiv Ančića

IVAN LJUBIČIĆ je u drugom kolu pobijedio ruskog tenisača Igora Andrejeva sa 7:6 i 6:4 te se tako plasirao u četvrtfinale, u kojem bi ga mogao dočekati Mario Ančić.

Ljubičić je 2005. godine u finalu poražen od Švedskog tenisača Joachima Johanssona koji ga je svladao u dva seta s 7:5 i 6:4. Johanssonu je to bio drugi naslov u karijeri.

Nakon što u prvom setu niti jedan igrač nije izborio priliku za "break", u odlučujućoj igri naš je tenisač stalno bio u vodstvu i prvi set dobio sa 7-5 u "tie-breaku". U tim ključnim trenucima Ljubičić je sjajno servirao pogodivši čak tri asa.

Kod rezultata 1-1 u drugom setu Ljubičić je oduzeo servis Andrejevu, dok je kod vodstva 3-2 morao spašavati jedine dvije "break-lopte" Rusa u meču. Dvoboj je Ljubičić zaključio asom na meč-loptu, 18. neobranjivim servisom u ovom dvoboju.

U četvrtfinalu Ljubičić očekuje pobjednika dvoboja između našega drugog igrača Marija Ančića i Francuza Jeana Christophea Faurela.