Loša šuterska večer Giričeka i Kukoča

U SINOĆ odigranim utakmicama NBA lige hrvatski košarkaški imali su lošu večer. Zoran Planinić nije ulazio u igru, no njegovi su New Jersey Netsi uspjeli doći do pobjede nad Orlandom, u utakmici odigranoj na domaćem terenu. Mario Kasun, na strani Magica, dobio je skromne tri minute, tijekom kojih je upisao jedan skok i jednu izgubljenu loptu.

Toni Kukoč u 15 minuta, koliko je proveo na terenu uklopio se u lošu igru Bucksa koji su na domaćem terenu izgubili od Chicaga 91:105. Naš košarkaš ubacio je tri koša, uz 2 skoka, tri asista i jednu izgubljenu loptu.

Giričekovi Jazzeri nisu uspjeli doći do pobjede nad Memphisom, a naš bivši reprezentativac u 27. minuta upisao je tek 4 koša.

Chicago Bullsi prekinuli su dva neugodna niza 105:91 pobjedom na gostovanju kod Milwaukee Bucksa. Ovo je prva pobjeda Bullsa nakon osam uzastopnih poraza, te prvi uspjeh u Bradley Centeru još od ožujka 1998. godine i 14 uzastopnih neuspjeha.

Bullsi su do pobjede u susjednom Milwaukeeu stigli zahvaljujući ujednačenom napadu, čak sedam igrača postiglo je 10 ili više koševa, a najviše Kirk Hinrich 18. U sastavu Bucksa jedini raspoložen bio je Michael Redd sa 25 ubačaja.

Memphis Grizzliesi još su jednom pokazali da trenutačno igraju najbolju obranu u NBA ligi, na svom su terenu lakoćom sa 87-65 svladali Utah Jazz. Pau Gasol (27, 18 skokova, 7 asistencija, 4 blokade) odigrao je sjajnu partiju, dok je najefikasniji u sastavu Jazza bio Andrej Kirilenko (20). Gosti su iz igre šutirali loših 31 posto, a još lošiji postotak imao je Gordan Giriček koji je postigao tek 4 koša uz šut iz igre 2-12 (trica 0-3) čemu je pridodao 3 skoka.

New Jersey Netsi nastavili su niz pobjeda, do devete u nizu došli su na svom terenu 113-106 uspjehom protiv Orlando Magica. Jason Kidd upisao je svoj 69. "triple-double" u karijeri sa 16 koševa, 13 asistencija i 11 skokova, dok je najefikasniji kod pobjednika bio Vince Carter (31). Goste je predvodio Dwight Howard (19, 14 skokova). Zoran Planinić nije ulazio u igru za Netse, dok je Mario Kasun za Magic odigrao tri minute i za to vrijeme upisao jedan skok.

Najzanimljivije je bilo u Denveru gdje su Dallas Mavericksi svladali domaće Nuggetse sa 114-112 nakon produžetka. Pobjednički koš ubacio je Devin Harris 2.2 sekunde prije kraja produžetka, te tako anulirao napor Carmela Anthonyja koji je tricom s istekom vremena u četvrtoj četvrtini izborio dodatnih pet minuta. Dirk Nowitzki (27, 10 skokova) i Jason Terry (27) najbolji kod Mavericksa, a Anthony (28) i Andre Miller (21, 11 asistencija) kod Nuggetsa.

San Antonio Spursi drže vodstvo u skupini Southwest, na svom su parketu sa 83-77 svladali Minnesota Timberwolvese. Tony Parker (23) i Emanuel Ginobili (21) nadoknadili su lošu šutersku večer (5-19) Tima Duncana, dok je Kevin Garnett (18, 17 skokova) predvodio goste, no ostao je bez poena u posljednjoj čtvrtini, te morao izaći zbog šest osobnih grešaka.

Phoenix Sunsi pretrčali su Miami Heat u prvoj četvrtini, te izgradili visoku prednost koja im je osigurala mirnu 111-93 pobjedu. Sunsi su dobili prvih 12 minuta sa čak 47-25, a Steve Nash podijelio je 12 od svojih 19 asistencija upravo u tom periodu igre. Raja Bell (24) bio je najefikasniji kod Sunsa, a Jason Kapono (16) kod Heata koji je igrao bez ozlijeđenog Dwaynea Wadea.

Najučinkovitija momčad lige Detroit Pistonsi ostvarila je 26. pobjedu svladavši na svom terenu Seattle SuperSonicse sa 97-85. Tayshaun Prince (21, 11 skokova) bio je prvo ime domaćih, a Rashard Lewis (27) gostiju.

U odličnoj utakmici u Sacramentu domaći Kingsi svladali su Los Angeles Clipperse sa 118-114. Obje momčadi imale su po tri raspoložena igrača, a sretniji i spretniji u završnici bili su domaćini. Kod rezultata 116-114 Sam Cassell je promašio otvorenu tricu za preokret, a zatim je Predrag Stojaković ubacio dva slobodna bacanja za konačni rezultat. Mike Bibby (32), Brad Miller (26) i Predrag Stojaković (19, 13 skokova) bili su raspoloženi kod Kingsa, a Sam Cassell (28), Chris Kaman (25, 13 skokova) i Elton Brand (24, 13 skokova) kod Clippersa.

Kobe Bryant vratio se nakon dvije utakmice suspenzije u sastav Los Angeles Lakersa, te je bio najzaslužniji za 119-93 pobjedu protiv Philadelphia 76-ersa. Bryant je ubacio 48 koševa pritom pogodivši svih sedam pokušaja za tricu. Čitava momčad Lakersa imala je sjajan šut za tri, pogodili su čak 13 od 20 pokušaja. Allen Iverson (31) poslovično prvo ime Sixersa.

Atlanta Hawksi iznenadili su Boston Celticse gostujućom 103-98 pobjedom. Celticsi su dvije minute prije kraja vodili 98-96, ali potom više nisu uspjeli postići niti poen, dok su gosti ostvarili sedam i stigli do rijetke pobjede. Al Harrington (28) najbolji kod Hawksa, a Paul Pierce (23) i Delonte West (23) kod Celticsa.

New Orleans Hornetsi svladali su Portland Trail Blazerse sa 90-80, Kirk Snyder (22) prvo ime kod pobjednika, a Juan Dixon (27) kod gostiju. New York Knicksi uvjerljivo su sa 113-92 nadvisili Washington Wizardse, Channing Frye (30) najbolji kod pobjednika, a Gilbert Arenas (22) i Antawn Jamison (22) kod poraženih. Toronto Raptorsi nisu imali problema doći do 112-92 pobjede protiv Houston Rocketsa, Mike James (30) predvodio je domaće, a Tracy McGrady (37) goste.

Memphis - Utah 87-65

Gordan Giriček - 27 minuta, 4 koša (šut iz igre 2-12, trica 0-3), 3 skoka za Utah

Milwaukee - Chicago 91-105

Toni Kukoč - 15 minuta, 3 koša (šut iz igre 1-5, trica 1-4), 2 skoka,3 asistencije, 1 izgubljena lopta za Milwaukee

NORTHWEST DIVISION

1. Minnesota 15 15 .500 -