Ludi beogradski derbi. Partizan preživio s igračem manje i sačuvao prvo mjesto

CRVENA ZVEZDA i Partizan odigrali su 2:2 u velikom derbiju 24. kola srpskog prvenstva. Partizan je ovim remijem zadržao bod prednosti na prvome mjestu ispred najvećeg rivala, iako je zadnjih 15 minuta igrao s igračem manje, a domaćini promašili niz prilika.

Zvezda je povela u 44. minuti golom Spajića glavom nakon ubačaja iz kornera, ali se Partizan u sudačkoj nadoknadi vratio golom Saldanhe nakon velike pogreške Partizanove obrane. Novi šok za domaćine stigao je u 49. minuti kad su gosti jurnuli u kontru, a Kalulu zabio za preokret na Marakani.

Domaćini su stiskali, promašivali nemoguće, ali su dominaciju konačno naplatili u 67. minuti kad je Ndiaye, također glavom nakon ubačaja iz kornera, pogodio za 2:2. Nakon toga je Severina dobio prvi, a pet minuta kasnije i drugi žuti karton. Uslijedila je opsada Partizanova gola, ali su gosti preživjeli i deset minuta nadoknade i sačuvali bod.