Maccabi slavio u Madridu i osigurao okršaje s Partizanom

KOŠARKAŠI Maccabija pobijedili su u Madridu domaći Real sa 66:64 u susretu posljednjeg, 6. kola Top 16 faze Eurolige u skupini F, čime su osigurali prvo mjesto u skupinI.

Obje momčadi bile su sigurne za četvrtfinale i prije ovog dvoboja, koji je odlučivao samo o prvom mjestu u skupini, koje je na kraju  pobjedom osvojila izraelska momčad, čime je izborila četvrtfinale protiv Partizana, dok će se Real sastati sa svojim španjolskim rivalom Barcelonom.

Madriđani imaju za čime žaliti. Na poluvremenu su imali 10 koševa prednosti, nakon treće četvrtine još uvijek lijepih plus 9, ali su zadnjih 10 minuta igre izgubili s 30:19. Trevis Hansen pogodio je 13 sekundi prije kraja utakmice tricu iz lijevog kuta za 64:64, ali je bivši Cibonin branič Alan Anderson izborio dva slobodna bacanja 4 sekunde prije kraja. Oba je pogodio, a Real nije uspio niti šutirati za izjednačenje ili pobjedu eventualnom tricom…

Realov hrvatski centar Ante Tomić bio je među najboljim igračima svoje momčadi. Odigrao je 28 i pol minuta, te postigao 10 koševa (5-12 iz igre, 0-2 iz slobodnih bacanja) uz 4 skoka, dvije asistencije i čak četiri blokade!

Prvi strijelac Reala bio je Sergio Llull s 13 koševa, dok su isti broj poena u Maccabiju postigli Bluthenthal i Fischer.

U istoj skupini, domaći Montepaschi i Efes Pilsen igrali su tek za treće mjesto u skupini, a pobijedila je momčad iz Siene 93:87. Kod domaćina su Sato i Hawkins postigli po 22 poena, a u turskoj momčadi je Smith bio prvi strijelac s 15 koševa.

Mario Kasun odigrao je za goste nepunih 18 minuta, te postigao 6 poena (2-5 iz igre, 2-2 slobodna bacanja), ali je imao čak 9 skokova uz po jednu asistenciju i osvojenu loptu, ali i tri izgubljene.

Barcelona je u E skupini pred svojim navijačima svladala Partizan s 82:64 uz 18 koševa Navarra. U Partizanu je najefikasniji bio Roberts s 14 koševa. Odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj je Barcelona postigla 25, a primila samo 12 poena.

Beograđani su mogli odigrati ovaj dvoboj potpuno rasterećeno. Bilo je teško očekivati njihov trijumf u Barceloni, ali je najveći posao za njih obavio Obradovićev Panathinaikos, svladavši kao domaćin Maroussi 82:79, čime je postalo jasno da će Partizan u četvrtfinale.

Euroliga, 6. kolo Top 16 faze:

skupina E:

Panathinaikos – Maroussi 82:79

Barcelona – Partizan 82:64

Redoslijed: 1. Barcelona 5-1, 2. Partizan 3-3, 3. Panathinaikos 2-4, 4. Maroussi 2-4

skupina F:

Real Madrid - Maccabi 64:66

Montepaschi - Efes Pilsen 93:87

Redoslijed: 1. Maccabi 4-2, 2. Real Madrid 3-3, 3. Montepaschi 3-3, 4. Efes Pilsen 2-4