Mađarima još četiri zlata na EP-u u plivanju

ČETVRTI dan Europskog plivačkog prvenstva u potpunosti su obilježili mađarski predstavnici koji su osvojili čak četiri zlatne medalje u sedam finalnih disciplina.

Mađarica Katinka Hosszu europska je prvakinja na 200 mješovito, a to joj je već treće zlato u Londonu. Hosszu je slavila uvjerljivo s rezultatom 2.07.30 minuta, ispred Britanki Siobhan-Marie O'Connor (2:09.03) i Hannah Miley (2:11.84).

Samo pola sata kasnije Hosszu je izgubila zlato na 100 leđno od Dankinje Mie Nielsen koja je pobijedila u vremenu od 58:73, Hosszu je zaostala 21 stotinku, a bronca je pripala Britanki Kathleen Dawson (59.68). Mađarice su zlatne i u štafeti 4x200 slobodno (7:51.63) ispred Španjolki (7:53.38) i Nizozemki (7:53.63), pa je Hoszu zaradila i četvrto zlato u Londonu.

Na 800 slobodno slavila je Mađarica Boglarka Kapas, koja je na ovoj dionici bila europska prvakinja iz Debrecena 2012. Kapas je do zlata došla u vremenu od 8:21.40 minuta, srerbna je Britanka Jazmin Carlin (8:23.52), a brončana Slovenka Tjaša Oder (8:25.68).

Mađarski dan upotpunio je zlatom na 200 delfin Laszlo Cseh, koji je pobijedio s vremenom od 1:52.91 minuta. Srebro je pripalo Dancu Viktoru Bromeru (1:55.35), a bronca još jednom Mađaru Tamasu Kenderesiju (1:55.39).

Britanac Ross Murdoch osvojio je naslov europskog prvaka na 200 prsno. Britanac je pobijedio u vremenu od 2.08.33 minuta, a bio je samo sedam stotinki brži od aktualnog europskog i svjetskog prvaka Nijemca Marca Kocha. Broncu je osvojio Talijan Luca Pizzini (2:10.39).

Zlato na 50 leđno otišlo je Francuzu Camilleu Lacourtu (24.77), koji je pobijedio ispred Mađara Richarda Bohusa (24.82) i Rusa Grigorija Taraseviča (24.86).